Jakie ręczniki łazienkowe wybrać, by dobrze wycierały i szybko schły

W sklepach mamy wiele różnych ręczników. Mają one różne wielkości, kolory, jedne są przyjemniejsze w dotyku, a inne nie. Co więcej, różnica w ich cenie może dochodzić nawet do kilkudziesięciu złotych, a to wszystko może powodować, że trudno będzie nam podjąć ostateczną decyzję, który z proponowanych ręczników powinien się znaleźć w naszej łazience. Dlatego właśnie warto wiedzieć, na co powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze.

Z czego jest wykonany?

Jeżeli kupujemy ręcznik, to z pewnością nie tylko chcemy, aby się ładnie prezentował, ale również żeby dobrze wchłaniał wodę i szybko wysychał. Nie ma nic gorszego niż wrażenie, że się wycieramy, a cały czas jesteśmy mokrzy. Dlatego warto wybierać ręczniki wykonane z bawełny klasycznej, które świetnie wchłaniają wodę i jednocześnie szybko wysychają. Jeśli chcemy, aby nasze ręczniki przy okazji miały też właściwości bakteriobójcze, to powinniśmy zwrócić uwagę na takie, które będą w sobie zawierały domieszkę bambusa.

One także będą dobrze wchłaniały wodę i szybko będą wysychać, ale jednocześnie będą też chronić nasze ciało przed bakteriami.

Gramatura też jest ważna

Koniecznie powinniśmy zwrócić również uwagę na gramaturę takich ręczników. Im będzie ona większa, tym będą one grubsze, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będą wówczas długo wysychały. Dodatkowo warto też sprawdzić, jakie posiadają atesty i czy faktycznie będą dobre dla naszej skóry.

Poza tym, nie możemy tutaj zapominać, że jakość splotów jakie pojawiają się na takim ręczniku również jest ważna. Im jest ich więcej, im są gęściej rozmieszczone, tym lepiej będą wchłaniały wodę podczas wycierania. Powinniśmy także pamiętać, aby ręczniki przed użyciem wyprać, bo może się okazać, że będą one posiadały na sobie warstwę mającą zapobiegać wchłanianiu wody. Jeśli je wypierzemy, powinniśmy się jej pozbyć.

Warto zobaczyć jakie ręczniki mamy do wyboru, czym się one między sobą różnią. Chociaż miękkość ręcznika z pewnością jest ważna, to jednak nie możemy zapominać, że najważniejsze powinno być dla nas to, jak taki ręcznik wchłania wodę i jak szybko schnie. Im większa gramatura tym przyjemniejszy ręcznik, jednak wówczas może się okazać, że będzie on schnąć naprawdę długo, a dodatkowo jeszcze będzie zabierał sporo miejsca na naszej półce. Dlatego warto popatrzeć jakie ręczniki zapewnią nam dobrą chłonność i szybkie schnięcie.