Jakie prześcieradło wybrać z gumką lub bez?

Niejednokrotnie mówi się o tym, że to jak przygotujemy sobie łóżko do spania, będzie miało duży wpływ na to, czy będziemy wstawać wyspani czy nie. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na to, jaką mamy pościel, jaki materac, ale również jakie mamy prześcieradło. Mogłoby się wydawać, że to ostatnie nie jest aż tak ważne, a jednak, warto się zastanowić czy wolimy prześcieradło z gumką czy bez, i które z nich będzie lepsze w naszym przypadku.

Kiedy prześcieradło z gumką?

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem prześcieradła, to warto się zastanowić, czy lepsze w naszym, przypadku nie okaże się być takie prześcieradło z gumką. Jest ono bardzo wygodne, ponieważ możemy je spokojnie zaczepić o materac, a co się z tym wiąże, w razie niespokojnego snu, nie musimy się martwić tym, że będzie się ono zsuwało, rolowało i przeszkadzało nam podczas snu.

Będzie to tym ważniejsze w przypadku dzieci, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nasze dziecko się w nie nie zaplącze. Wadą takiego prześcieradła może być to, że jeśli nie opanujemy odpowiednich zasad jego składania, to może nam je być ciężko złożyć. Dodatkowo jeśli nie mamy łóżka z materacem, tylko rozkładaną kanapę, to może się okazać, że ciężko będzie nam nałożyć takie prześcieradło z gumką, tak aby dobrze się ono trzymało.

Może jednak bez gumki?

Do wyboru mamy oczywiście jeszcze prześcieradła bez gumki. Je bez problemów będziemy mogli wykorzystać na rozkładanej sofie, bo będziemy mogli je rozłożyć na całą długość, nie martwiąc się, że nie mamy ich o co zahaczyć.

Jednak jeśli mocno się kręcimy podczas spania, to może się okazać, że będzie się ono podwijało, co skutecznie będzie nam utrudniało wygodny sen. Ale takie prześcieradło bez gumki, będzie łatwiejsze do złożenia i nie będziemy musieli na nim ćwiczyć żadnych, specjalnych technik jego składania. Każde z prześcieradeł ma swoje mocne i słabe strony. Tak naprawdę to, na które się zdecydujemy, w znacznej mierze będzie zależało od naszych osobistych preferencji i tego, czy mamy materac o który można takie prześcieradło zaczepić, czy tego materaca nie mamy. Najważniejsze jednak jest to, aby zarówno prześcieradło z gumką, jak i takie bez gumki było wykonane z najwyższej jakości materiału, tak abyśmy mieli pewność, że spokojnie będziemy mogli z niego korzystać przez dłuższy czas.

No i oczywiście musi być w odpowiednim rozmiarze, aby zakrywało całe łóżko.