Jak ozdobić choinkę? 5 pomysłów na modną dekorację

Każdy pragnie, aby to jego choinka była najpiękniejsza, żeby była ozdobą danego pomieszczenia i żeby wszyscy patrzyli na nią z zachwytem. Prawda jednak jest taka, że trudno jest ocenić, jak powinniśmy przybrać choinkę, aby była najpiękniejsza, bo w końcu każdy ma inny gust, każdemu podobają się inne ozdoby i każdy ma inną wizję odnośnie wyglądu tego drzewka. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, aby taka choinka podobała się nam i pozostałym domownikom, co nie oznacza, że nie możemy korzystać z inspiracji czy podpowiedzi specjalistów w dziedzinie dekoracji.

Najpopularniejsza czerwień

Nie od dziś wiadomo, że z Bożym Narodzeniem kojarzy nam się przede wszystkim czerwień. Kolor miłości, ale także zdrowia i radości z życia. Dlatego też możemy zadbać o to, aby nasza choinka była przybrana właśnie w tym kolorze, aby zawisły na niej właśnie takie bombki, jak i wstążeczki czy delikatne łańcuchy. Warto wówczas zadbać, aby pozostałe dekoracje były również przybrane w tym kolorze.

Może jednak biel?

Zima kojarzy nam się z bielą śniegu, mrozem, z kolorem czystości. To też powoduje, że wielu ludzi ten kolor wybiera jako motyw przewodni na swojej choince. Tutaj także możemy zawiesić bombki, wstążki, dzwoneczki czy łańcuchy, które będą w kolorze białym, ewentualnie dla przełamania możemy dodać trochę srebrnego. Całe pomieszczenie też może być utrzymane w tym kolorze, dzięki czemu stworzymy u siebie naprawdę bajkowy, a jednocześnie trochę mroźny klimat.

Zieleń na zielonym drzewku?

Chociaż na początku może nam się to wydawać dziwne, to jednak w dekoracjach świątecznych może pojawić się również zieleń.

Symbol życia, witalności, nadziei. Możemy w niego przybrać naszą choinkę, a wybierając jego dwa odcienie ciemniejszy i jaśniejszy, będziemy mogli sprawić, że całość będzie prezentowała się elegancko i niezwykle schludnie. Przy takich ozdobach warto powiesić na choince białe lampki, co dodatkowo rozjaśni całą stylizację.

Złoty nie wychodzi z łask

Dość często, jeśli chodzi o motyw ubierania choinki, możemy spotkać także złoty. Wszystko będzie się wówczas pięknie mieniło, złoty będzie symbolem bogactwa i dobrobytu, a jednocześnie połączony z innymi dodatkami sprawi, że całość będzie się prezentowała naprawdę pięknie.

Ozdobiona przez dzieci

Jeśli mamy dzieci, to może się okazać, że będą one chciały, aby nasza choinka była kolorowa. Może na niej zawisnąć wówczas mnóstwo kolorowych bombek i łańcuchów, a także ozdób wykonanych rękami dzieci. Może nie będzie się ona wpisywała w kanony ustalonego przez projektantów piękna, ale dla naszej rodziny z pewnością będzie najpiękniejsza, bo przybrana rękami naszych dzieci. To, jak ubierzemy choinkę, w dużej mierze będzie zależało od nas. Od naszych preferencji, od tego, co nam się podoba, jakie kolory lubimy. Jeśli zdecydujemy się na jeden kolor – wspaniale. Jeśli jednak będziemy mieć na niej wiele kolorów – też fantastycznie.

Najważniejsze, aby podobała się nam i naszym bliskim.