Jaki kocyk dla noworodka i niemowlaka?

Producenci akcesoriów dla noworodków i niemowlaków robią wszystko, aby sprostać oczekiwaniom rodziców. A tych, trzeba przyznać, jest wiele, co oznacza, że na rynku cały czas pojawiają się produkty, które są proponowane najmłodszym, tak aby od pierwszych dni życia zapewnić im to wszystko, co jest niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju. Jednym z podstawowych produktów, które należy kupić jest kocyk. Ale jaki wybrać, aby mieć pewność, że będzie bezpieczny dla naszego dziecka?

Najważniejsze rzeczy

Bez względu na to, czy szukamy kocyka dla noworodka czy niemowlaka, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby był on wykonany z naturalnych tworzyw. Dodatkowo powinien być on antyalergiczny, a więc ważne będzie tutaj również to, w jaki sposób i jakimi farbami będzie on farbowany.

Warto również zwrócić uwagę na ich grubość, ponieważ możemy kupić grubsze kocyki na zimę i cieńsze na lato, a więc będziemy mogli tak przykryć nasze dziecko, żeby mieć pewność co do jego wygody. Jeśli chodzi o kolorystykę, to tutaj wszystko będzie zależało od naszych preferencji, jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jasny koc będzie się szybciej brudził niż ciemny, a to oznacza, że będziemy musieli go częściej prać.

Co do rozmiaru?

Jeżeli szukamy kocyka dla noworodka, to warto zwrócić uwagę na jego wielkość. Najlepiej jeśli będzie on się mieścił w rozmiarach 75×60 lub 75×100. Wówczas spokojnie będziemy mogli okryć nasze dziecko, ale jednocześnie będzie istniało mniejsze prawdopodobieństwo, że się w nie zaplącze.

Większe kocyki w rozmiarach 120×150, lepiej już zostawić większym dzieciom w wieku przedszkolnym. Dla nich taka długość będzie odpowiednia, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że taki kocyk posłuży im przez dłuższy czas.

Czy posiadają atesty?

Chcąc mieć pewność, że wybieramy produkt faktycznie bezpieczny dla naszego dziecka, powinniśmy sprawdzić, czy taki kocyk posiada atesty, czy był sprawdzony pod względem bezpieczeństwa i tego, z czego został wyprodukowany. Jeśli będzie posiadał taki certyfikat, to możemy być pewni, że spełnia niezbędne normy, a więc spokojnie możemy nim okrywać nasze dziecko. Na rynku jest wiele różnych kocyków dla noworodka i niemowlaka.

Warto się im przyjrzeć, dotknąć ich, sprawdzić ich skład i certyfikaty. Im więcej szczegółów dostrzeżemy, tym spokojniejsi będziemy, że taki kocyk będzie idealny dla naszego dziecka.