Rodzaje hamaków – jaki hamak wybrać?

Cisza, spokój, pięknie pachnące kwiaty w ogrodzie i my relaksujący się w hamaku. Piękny obrazek, do tego stopnia, że wielu z nas decyduje się na taki zakup. Chcemy mieć możliwość przyjemnego wypoczynku w ogrodzie i to nie koniecznie siedząc na twardych krzesłach.

Hamak to świetna rzecz, z której mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny, jednak musimy zobaczyć jakie są jego rodzaje, aby wiedzieć, który z nich będzie najlepszy.

Tradycyjny?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że do wyboru będziemy mieli hamak tradycyjny. Jest on mocowany do dwóch drzew, albo stoi na specjalnym stelażu, a jego materiał zwisa luźno, tworząc coś na kształt naleśnika.

Zaletą takiego hamaku jest to, że jest on stabilny, jeśli wejdziemy do niego, to możemy być pewni, że nie wypadniemy, a co się z tym wiąże, świetnie będzie sprawdzał się również wtedy, gdy mamy małe dzieci.

Może jednak poprzeczny?

Do wyboru mamy hamak o podobnej budowie, jednak on ma dwie poprzeczki, które sprawiają, że nawet pusty hamak się nie zwija i cały czas tworzy prostą przestrzeń, która wygina się do dołu, gdy się na nim położymy. Jednak chociaż jest bardzo wygodny, to musimy uważać, ponieważ jest mało stabilny, a więc przy dzieciach nie do końca może się sprawdzić.

Hamak namiot?

Proponowany może nam być hamak 2 w 1. Mamy więc hamak w którym możemy się wygodnie położyć, ale jednocześnie dookoła siebie będziemy mieli materiał, który będzie tworzył namiot. Można wypoczywać i jednocześnie chronić się przed owadami.

Nie tylko leżące

Warto również wiedzieć, że poza hamakami, na których możemy odpoczywać w pozycji leżącej, do wyboru mamy jeszcze hamaki fotele. Wystarczy je przymocować do gałęzi albo stelaża i już będziemy mogli wypoczywać, bujając się w nich, ale w pozycji siedzącej, co pozwoli nam na przykład popijać mrożoną herbatę czy zimny sok. Takie hamaki z pewnością zabierają mniej miejsca, więc sprawdzą się nawet na niewielkim balkonie.

Różne są hamaki, różne są ich wytrzymałości, a to oznacza że dokładnie musimy przeanalizować ich wady i zalety. Przecież chodzi o to, żeby każdy z naszej rodziny mógł na nim przyjemnie spędzać czas, a to oznacza, że musi być on naprawdę dobrej jakości. Warto więc pomyśleć, czy wolimy odpoczywać na leżąco czy na siedząco, czy chcemy mieć ochronę przed komarami czy jest nam ona niepotrzebna.

Im lepiej zainwestujemy w taki hamak, tym dłużej będzie nam służył.