Ręcznik na plażę i basen – jaki wybrać?

Mogłoby się wydawać, że ręcznik to tylko funkcjonalne tekstylia i tak naprawdę nie ma większego znaczenia, jaki wybierzemy. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi podczas kupowania ręczników, skupia się przede wszystkim na ich kolorach i nie zwraca aż tak dużej uwagi na to, czy będą one szybko schnąć, czy będą lekkie, czy będą nadawały się na plażę albo basen. A prawda jest taka, że ręczniki, choć do siebie podobne, jednak mogą się różnić wykonaniem, wagą i wchłanianiem wody, a to oznacza, że nie wszystkie będą nadawały się na basen.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim, idąc na basen, powinniśmy patrzeć, jaką gramaturę ma nasz ręcznik. Im będzie on lżejszy, tym lżejszy będzie również po basenie, kiedy już nasiąknie wodą, a to oznacza, że na basen powinniśmy wybierać ręczniki o mniejszej gramaturze, które są lżejsze.

Do tego powinniśmy zobaczyć, czy wykonane są z bawełny naturalnej i czy mają gęsto umieszczone pętelki, bo wówczas będziemy mieli pewność, że dobrze wchłoną wodę, a to oznacza, że będziemy mogli się szybko wytrzeć, a później też wyschnie w szybszym tempie. To ostatnie powinno być dla nas szczególnie ważne, jeśli na basen chodzimy często i nie ma czasu na długie schnięcie ręczników.

Na plażę trochę większy

Jeżeli szukamy ręcznika na plażę, to również powinniśmy wybrać taki, który będzie dobrze wchłaniał wodę i pozwoli nam się szybko wytrzeć do sucha. Tutaj jednak powinniśmy zadbać o jego odpowiednią długość, tak abyśmy mogli się na nim wygodnie położyć. Oczywiście będzie to oznaczało, że jego gramatura będzie większa, a co się z tym wiąże będzie on cięższy.

Poza tym, warto na plażę wybierać ręczniki w ciemnych kolorach, bo wówczas będziemy mieli pewność, że mniej się zabrudzą. W sklepach mamy wiele różnych propozycji odnośnie ręczników. Warto zwrócić uwagę na ich wagę, na materiał, z którego są wykonane, na gęstość ich pętelek, jak również i na kolor, tak abyśmy mieli pewność, że idealnie będą spełniały swoje zadanie. Bez względu na to, czy zabierzemy je na plażę, czy na basen. Powinny przede wszystkim dobrze wchłaniać wodę i być miękkie w dotyku, a cała reszta, choć nie mniej ważna, to jednak także będzie istotna podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Dlatego pamiętajmy, mniejszy i lżejszy na basen, a większy i cięższy na plażę.