Jaki kolor wybrać do sypialni?

Oczywiście aranżacja każdego pomieszczania jest niezwykle ważna i zawsze powinniśmy dążyć do tego, aby wszystko urządzić w taki sposób, żebyśmy się dobrze w danym miejscu czuli i żebyśmy chętnie w nim przebywali. Jednak prawda jest taka, że dużą uwagę powinniśmy podczas aranżacji poświęcić sypialni. To miejsce, w którym powinno nam się przyjemnie odpoczywać, a więc warto dobrać do niego takie kolory, które nam w tym odpoczynku pomogą. Na co więc powinniśmy się zdecydować, aby mieć pewność, że nasza sypialnia będzie się ładnie prezentować, ale jednocześnie pomoże nam się zrelaksować?

Przede wszystkim pastele

Jeśli chcemy mieć pewność, że w naszej sypialni będzie się przyjemnie wypoczywało, że będzie to miejsce, w którym bez problemów będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć, to koniecznie powinniśmy postawić na pastelowe barwy.

Błękity, turkusy, jasne zielenie to kolory, które sprawią, że nasza sypialnia będzie przytulna, przyjemna, a jednocześnie łatwiej będzie nam się w niej wyciszyć, aby na spokojnie zasnąć. Możemy się także decydować na pudrowy róż, który jest kolorem bardzo romantycznym, albo wybrać szarość, jednak warto się wówczas zastanowić, czy ma się ona pojawić na wszystkich ścianach, czy może tylko na tej za łóżkiem.

Wolimy coś odważniejszego?

Chociaż nadal w sypialniach przeważają jasne i delikatne kolory, to jednak coraz częściej pojawiają się również propozycje na aranżacje przy wykorzystaniu wyrazistych, mocnych kolorów. Dużym powodzeniem cieszy się tutaj mocna czerwień, która ma sprawić, że w naszej sypialni zapanuje większa namiętność.

Jednak pamiętajmy, że przy takich żywszych kolorach ważny będzie charakter lokatora, bo to on przede wszystkim ma się dobrze czuć w tym pomieszczeniu. Tak naprawdę różnego rodzaju kombinowanie podczas aranżacji sypialni jest jak najbardziej dozwolone. Oczywiście warto zobaczyć co możemy zyskać dzięki określonym barwom, jednak pamiętajmy, że to my będziemy w niej najwięcej przebywać, a więc powinniśmy dobierać takie kolory, w otoczeniu których będziemy się czuli naprawdę dobrze. Jeśli wiemy, że mocne i wyraziste kolory są naszymi ulubionymi, a dodatkowo mamy na tyle dużą sypialnię, że jej nie przytłoczymy ciemniejszą barwą, to spokojnie możemy sobie na to pozwolić.

Jeśli wiemy, że pastele nie są dla nas, to nie powinniśmy ich stosować – nawet w sypialni.