Ozdoby wielkanocne – wybierz obrus na wielkanocny stół

Święta to taki czas, kiedy możemy trochę zaszaleć i zdecydować się na ozdoby, które sprawią, że nasze pomieszczenia będą prezentowały się niecodziennie, świątecznie, bardziej uroczyście. Oczywiście w takich dniach niezwykle ważne jest to, jak prezentuje się nasz stół, bo to przy nim spędzamy większość czasu, a co się z tym wiąże, powinniśmy zadbać o to, aby był on przybrany elegancko, schludnie, ale jednocześnie możemy dodać mu trochę koloru.

Wielkanoc to radosny czas

Podczas dekorowania świątecznego stołu, powinniśmy pamiętać, że to radosny czas, dlatego też powinniśmy próbować tą radość pokazać w sposobie, w jaki będzie przystrojony nasz stół. Wielkanoc to żywe kolory, takie jak zielony czy żółty, które mają symbolizować budzące się nowe życie. Dlatego spokojnie możemy sobie tutaj pozwolić na obrus w kolorze zielonym czy żółtym. Jednak musimy pamiętać o jednym, jeśli zdecydujemy się na któryś z tych kolorów, to reszta dodatków powinna być stonowana.

To oznacza, że powinniśmy wówczas położyć na stole białe serwetki i najlepiej białą zastawę. Dobrze zrobimy, jeśli reszta dodatków również będzie w jaśniejszych kolorach.

A może w inny sposób?

Jeżeli nie przemawiają do nas kolorowe obrusy, to warto się zastanowić nad innym rozwiązaniem. Rozkładamy na stole śnieżnobiały obrus, ale za to trochę szalejemy z dodatkami. Wybieramy kolorowe serwetki, może nawet zdecydujemy się na bieżnik w żywych kolorach, a na to wszystko układamy jasny serwis obiadowy. Z pewnością całość będzie się prezentowała elegancko i schludnie, ale jednocześnie dodamy jej trochę kolorów.

Innym rozwiązaniem może być też dla nas położenie obrusa, który na dole, wzdłuż brzegów będzie miał haft nawiązujący do właśnie przeżywanych świąt. Taka dekoracja będzie subtelna, ale z pewnością nie da się jej przeoczyć. Warto zobaczyć, jakie obrusy są nam proponowane w sklepach. Czy chcemy kupić śnieżnobiały gładki czy z delikatnym haftem, czy jednak wolimy postawić na zdecydowane kolory, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że przy każdym z tych wyborów, niezwykle ważne będzie też późniejsze dobranie odpowiednich dodatków, które sprawią, że całość będzie dobrze wyważona i będzie naprawdę wspaniale się prezentowała. Takich propozycji jest sporo, a więc z pewnością wybierzemy coś, co idealnie będzie pasowało do naszego poczucia smaku i gustu.