W czym pić piwo?

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że do różnych rodzajów wina mamy różne rodzaje kieliszków. Nikogo to nie dziwi i tak naprawdę każdy stara się, aby w jego domu był przynajmniej jeden zestaw kieliszków do każdego wina, tak aby w odpowiedni sposób móc je zaserwować gościom. Czy jednak zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że do piwa również mamy różnego rodzaju szklanki? Oczywiście nic się nie stanie, jeśli wypijemy je w zwykłej szklance albo kuflu, ale jeśli możemy uczynić z tego niezwykłą tradycję, to może warto przy konkretnym piwie sięgać po odpowiednią szklankę?

Co i kiedy?

Jeśli sięgamy po piwo z wyczuwalną goryczką, które oferuje nam mocne uderzenie chmielu i bursztynowy kolor, to możemy sięgnąć po masywny kufel, albo wysoką szklankę, która będzie na stópce.

Po specjalny kielich na stópce powinniśmy również sięgać wtedy, gdy będziemy pić piwa ciemne, z dużą ilością słodu i aromatu kawy. Dzięki temu, że będziemy go rozgrzewać w dłoni, będziemy mieli większą szansę na wydobycie z niego mocniejszego aromatu. Jeśli taki kielich będzie delikatnie rozszerzony u góry, to będziemy mieli pewność, że pianka z takiego piwa będzie idealnie wyeksponowana.

A co jeśli uwielbiamy pić piwa pszeniczne? Wówczas najlepiej zrobimy jeśli skorzystamy ze szklanek, które rozszerzają się u góry, ponieważ mocno się one pienią, a taki kształt szklanki pozwoli nam tą pianę pięknie wyeksponować.

Co jeszcze możemy wybrać?

Coraz większą popularnością cieszą się piwa owocowe, a one także wymagają od nas odpowiedniego zaproponowania. Dlatego warto do nich wybierać szklanki na stopkach, dzięki czemu nie będziemy ogrzewać ręką napoju, który powinien zostać schłodzony, abyśmy w pełni mogli się cieszyć jego smakiem.

Oczywiście najbardziej popularne są masywne kufle i wysokie szklanki rozszerzające się u góry, nie mniej warto jednak popatrzeć jakie jeszcze szklanki możemy wykorzystać podczas podawania piwa, tak aby w odpowiedni sposób móc podjąć naszych gości. Najważniejsze jest oczywiście to, abyśmy wybierali te piwa, które najbardziej nam smakują. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy również wykorzystywali do nich odpowiednie szklanki.

Takie, które pomogą nam z danego piwa wyciągnąć to co najlepsze, dzięki czemu ich smak będzie jeszcze bardziej niepowtarzalny. Może się okazać, że jeśli sięgniemy po odpowiednią szklankę, jeszcze bardziej docenimy smak konkretnego trunku.