Słoje z kranikiem, czyli sztuka serwowania lemoniady!

Podczas letnich spotkań z przyjaciółmi i rodziną w plenerze, z pewnością nie wyobrażamy sobie, aby mogło zabraknąć soków. Jednak nawet jeśli impreza odbywa się w naszym ogrodzie, to noszenie licznych kartonów i butelek może nie być wygodne. Co więcej nie ukrywajmy, ale nalewanie soku z kartonu również nie należy do najprzyjemniejszych i wcale nie potrzeba wówczas wiele, aby taki sok rozlać. Jednak możemy skorzystać z rozwiązania, które nie tylko będzie wygodniejsze, ale również stanie się ozdobą stołu i czymś, bez czego nie będziemy mogli sobie wyobrazić już spotkań z najbliższymi.

Co zyskujemy dzięki takim słojom?

Warto wiedzieć, że obecnie bardzo często proponowane są specjalne słoje z kranikiem. Powinniśmy im się przyjrzeć, bo tak naprawdę mają nam one wiele do zaproponowania. Przede wszystkim są one proponowane w różnej wielkości dzięki czemu ich pojemność będziemy mogli dobrać w taki sposób, aby spokojnie każdy mógł skorzystać z napoju, który będzie się w nich znajdował. Dodatkowo takie słoje mają specjalnie zamykane otwory, dzięki którym będziemy mieli pewność, że żaden owad nie dostanie się do środka.

Co więcej, kranik jest tak skonstruowany, że korzystanie z niego jest proste, a jednocześnie mamy pewność, że nic nam się nie rozleje. Sam słój jest wykonany z grubego szkła, dzięki czemu napój nie nagrzeje się zbyt szybko, zwłaszcza jeśli do środka wrzucimy kostki lodu, a jednocześnie też, jest bardzo stabilny, a więc nie musimy się martwić, że się wywróci.

Możemy w nim podać wszystko

Tak naprawdę tylko od nas będzie zależało, co konkretnie zaserwujemy w takim słoju z kranikiem. Może to być sok domowej roboty, może być woda mineralna z kawałkami mięty lub cytryny. Dzięki dużemu otworowi, bez problemów będziemy mogli wrzucić do takiego słoja cząstki różnych owoców i nimi zamieszać, jak również później nie będziemy mieli problemów, aby taki słój umyć. Z pewnością prostota tego słoja, połączona z dużym wyborem kształtów, kolorów i rozmiarów, jak również jego uniwersalność, sprawiły że stał się on obowiązkowy podczas różnego rodzaju spotkań. Warto się zastanowić czy taki słój z kranikiem nie będzie dobry również dla nas. Czy to podczas spotkań czy na co dzień, korzystanie z niego będzie bardzo wygodne.

Kto wie, może też taka forma podawania różnego rodzaju napojów sprawi, że nasze dzieci chętniej będą sięgały po wodę i zdrowe soki?.